| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 317 مرتبه امتیاز 7   (Article Rating)
مدیر کل ثبت استان اصفهان در نشست شورای اداری مطرح کرد: باید کارگروه تثبیت پلاک های بزرگ در بانک جامع املاک و کاداستر در اداره کل و واحدهای ثبتی راه اندازی شود

مدیر کل ثبت استان اصفهان در نشست شورای اداری مطرح کرد: باید کارگروه تثبیت پلاک های بزرگ در بانک جامع املاک و کاداستر در اداره کل و واحدهای ثبتی راه اندازی شود

نشست شورای اداری ثبت اسناد و املاک استان اصفهان با حضور مدیر کل، معاونین، روسای واحدهای ثبتی و مسوولین ستادی اداره کل برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی ثبت اسناد و املاک استان اصفهان؛ علی بهبهانی در این نشست بر توجه ویژه اداره کل به مسائل معیشتی کارکنان تأکید نمود و خاطرنشان کرد: هدف از اجرای برنامه های ثبت استان در حوزه مسائل رفاهی و معیشتی، توجه به کارکنان این اداره به ویژه اقشار آسیب پذیر معرفی کرد. بهبهانی مشارکت در پروژه های تعاونی را یکی از طرحهای شاخص در حوزه اقدامات رفاهی ثبت استان نام برد و ابراز خرسندی کرد: به یاری خدا این پروژه ها آینده روشنی برای همکاران خواهدداشت. وی اجرای اینگونه طرحها را مستلزم وجود مدیریت جهادی عنوان کرد.
مدیر کل ثبت استان اصفهان در جمع روسای واحدهای ثبتی، موضوع آبی کردن پلاک های بزرگ در بانک اطلاعاتی کاداستر را مهم و ضروری برشمرد و در این خصوص از تشکیل کارگروه مرکزی در اداره کل و کارگروه اجرایی در واحدهای ثبتی استان خبر داد. وی تشریح کرد: این کارگروه ضمن شناسایی پلاک های بزرگ، اقدامات لازم در جهت آبی نمودن آن در بانک کاداستر را انجام می دهد. بهبهانی از روسای واحدهای ثبتی خواست تا این کارگروه هر 2 روز یکبار در واحدهای ثبتی تشکیل شود.
بهبهانی با تأکید بر اهمیت و ارزش خدمت به مردم، زودگذر بودن پست و مقام های دنیایی را نشان از بی اعتباری آن دانست و بیان داشت: ما که فعلاً در جایگاه خدمتگذاری به مردم قرار گرفته ایم می توانیم از این موقعیت برای خدمت به مردم در مسیر کسب رضای خداوند و توشه برای آخرت قدم برداریم. وی حسن عاقبت را به عنوان بهترین دعا، در گرو رضایت خداوند و خدمت به عیال ا... عنوان نمود و خاطرنشان کرد: تضییع وقت مردم را یکی از مصادیق بارز حق الناس توصیف کرد. بهبهانی با بیان اینکه رویه و نگاه ثبت استان اصفهان در رسیدگی به مشکلات ثبتی مردم تفسیر قانون به نفع آنهاست، انعطاف پذیری در مقابل مردم را بسیار ضروری دانست. وی تأکید کرد: ما در برابر مالکین و ذوالحقوق و رسیدگی به مسائل و مشکلات ثبت آنان با نگاه مثبت نگاه می کنیم اما در مقابل دلالان و واسطه ها که موجب تخریب وجهه همکاران و نام ثبت می شوند به شدت برخورد می نماییم.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک اصفهان؛ در بخش دیگری از صحبتهای خود به مشکلات پیرامون اداره اجرای اسناد رسمی اشاره نمود و اظهار داشت: افزایش قابل توجه حجم مراجعات و سردرگمی مردم در این اداره به ویژه در پرونده های اجرای مهریه موجب نارضایتی مردم از این دستگاه حاکمیتی گردیده است. وی مشکلات بوجود در اجرای ثبت را ناشی از اتخاذ تدابیر غلط و اشتباه در کشور راجع به پرونده های مهریه عنوان کرد. بهبهانی گفت: اگرچه ثبت اصفهان اقداماتی مانند افزایش دوبرابری نیروی انسانی، راه اندازی پیشخوان را در جهت رفع مشکلات اداره اجرا عملیاتی نموده است؛ اما هنوز هم مشکلاتی همچون کمبود شدید فضای اداری و نیز نوبت دهی الکترونیکی در اداره اجرا وجود دارد.
وی در خصوص بازدیدهای سرزده خود از واحدهای ثبتی در هفته های گذشته سخن گفت و توضیح داد: این نوع بازدید از ادارات علاوه بر اینکه تأثیر بسزایی در شناسایی آسیب ها و رفع مشکلات دارد، موجب آشنایی بیشتر با توانمندی ها و نقاط قوت موجود در همکاران و استفاده آنان در سطوح بالاتر خواهد شد. مدیر کل ثبت اسناد استان با ابراز خرسندی از اینکه عملکرد ثبت اصفهان در مقایسه با سایر استانهای کشور در جایگاه خوبی قرار دارد؛ کسب موفقیت های متعدد در حوزه مختلف خدمات ثبتی توسط ثبت اصفهان در کشور را حاصل زحمات یکایک همکاران ارزیابی کرد.
بهبهانی با اشاره به اینکه ثبت استان اصفهان در حال حاضر 5 پروژه ساختمانی فعال در سطح استان دارد؛ توصیف کرد: پروژه احداث ساختمان جدید ادارات گلپایگان و کوهپایه که در شهریور ماه 97 آغاز گردیده است تا مهر ماه سال جاری به بهره برداری خواهدرسید. وی افزود: مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات ساختمان اداره ثبت دهاقان نیز در خرداد ماه 98 انجام گرفته است که بنابر پیش بینی ها ظرف مدت 10 ماه به پایان خواهدرسید. مدیر کل ثبت استان از شروع پروژه احداث ساختمان ادارات ثبت باغبهادران ومهردشت نیز خبر داد و گفت: مقدمات قانونی احداث این دو ساختمان نیز انجام گرفته است. وی از وضعیت ساختمان ادارات ثبت خمینی شهر، نجف آباد و بادرود نیز اظهار تأسف کرد و گفت: وضعیت این سه ساختمان در شأن مردم شریف و همکاران نیست. بهبهانی ادامه داد: با پیگیری های مکرر صورت گرفته و جلسات مستمر با مسؤولین محلی خمینی شهر و نجف آباد و علی رغم وجود مشکلات متعدد در این شهرستان ها, امیدواریم انشاا... اعتبار ویژه ای از طریق سازمان مدیریت و سازمان ثبت اسناد و املاک برای احداث ساختمان های جدید ادارات ثبت این 2 شهرستان درسال 99 جذب گردد

کد; 703
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 779040