| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 345 مرتبه امتیاز 8   (Article Rating)
مدیر کل ثبت استان اصفهان در دهاقان مطرح کرد: ثبت اصفهان 5 پروژه ساختمانی جهت ارائه خدمت مطلوب به مردم در دست اقدام دارد

مدیر کل ثبت استان اصفهان در دهاقان مطرح کرد: ثبت اصفهان 5 پروژه ساختمانی جهت ارائه خدمت مطلوب به مردم در دست اقدام دارد

آئین کلنگ زنی احداث ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک دهاقان با حضور مدیر کل ثبت استان اصفهان و نیز امام جمعه، فرماندار، شهردار، خانواده های معظم شهدا، فرماندهان نظامی و انتظامی و تعداد دیگری از مسؤولین ومدیران این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ثبت اسناد و املاک استان اصفهان؛ علی بهبهانی در این آئین که روز یکشنبه 19 خرداد ماه 98 در دهاقان برگزار شد از حاضرین در مراسم قدردانی نمود و از وجود تعامل و همکاری سازنده در میان مسؤولین شهرستان ابراز خرسندی کرد.
وی با تشریح رویکرد و چشم انداز اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان در سال های اخیر، به تعریف خطوط قرمز این اداره در خدمت رسانی به مردم شریف استان پرداخت و گفت: رعایت قانون، رعایت حق الناس و چشم نداشتن به دست ارباب رجوع خط قرمز تعیین شده در ثبت استان است. بهبهانی با تأکید بر پیچیدگی های موجود در قوانین و مقررات ثبتی تأکید کرد: سفارش ما همواره به همکاران ثبتی این است که قانون را به نفع مردم تفسیر کنیم. وی ادامه داد: اگرچه هدف از وضع قانون تسهیل در امور مردم جامعه است ولیکن در پاره ای از قوانین مانند قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی، وجود نواقص در این قانون مشکلات عدیده ای را برای مردم جهت دریافت سند مالکیت بوجود آورده است. مدیر کل ثبت استان اصفهان افزود: وجود ساختمان در املاک مورد درخواست از طریق قانون تعیین تکلیف یکی از مهم ترین موانع دریافت سند برای متقاضیان است. وی با بیان اینکه در شرع مقدس اسلام مالکیت فرد نسبت به زمین یا ساختمان تفاوتی ندارد، لزوم وجود اعیانی در زمین برای دریافت سند را با توجه به الزام برداشت نقشه و صدور سند بر اساس سامانه شمیم غیرضروری و عاملی برای ایجاد نارضایتی مردم از اداره ثبت اسناد و املاک مطرح کرد. بهبهانی ادامه داد: نقشه های تولید شده برای تثبیت یک ملک در بانک کاداستر براساس مختصات جغرافیایی و ماهواره ای است و تثبیت این نقشه ها تابع وجود اعیانی محاط در ملک نمی باشد. وی از اقدامات اداره کل ثبت استان اصفهان برای اصلاح قانون یادشده خبر داد و گفت: در این زمینه جلسات و نشست های متعددی در سالهای اخیر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شده است که امیدواریم مقدمات اصلاح این قانون در مجلس فراهم گردد.
بهبهانی با تشریح قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی وحمایت از تولید و عرضه مسکن، از فرصت ها و شرایط آسان این قانون برای دریافت سند خبر داد و اظهار داشت: شهروندان دهاقان که جمعیت آنها زیر 25 هزار نفر است می توانند از طریق قانون الحاق برای املاک خود به راحتی سند بگیرند. وی از امام جمعه و سایر مسوولین عالی رتبه شهرستان خواست تا با تشویق مردم زمینه ارائه سند مالکیت به مردم شریف را فراهم نمایند. مدیر کل ثبت اصفهان همچنین با تشریح امتیازات منحصر به فرد سند کاداستری، ابراز امیدواری کرد مردم هرچه سریعتر برای تبدیل اسناد دفترچه ای خود به سند حدنگار یا همان کاداستری یا تک برگ اقدام کنند. وی یکی از مهمترین مزایای سند حدنگار را شفافیت اطلاعات مالکیتی افراد اعلام کرد و خاطرنشان کرد: وجود سند موجب کاهش پروندهای ورودی در محاکم قضایی با موضوع اختلافات ملکی در جامعه خواهدشد.
مدیر کل ثبت استان اصفهان اقدامات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه اصلاح و مکانیزه شدن فرآیندها را مهم بر شمرد و ثبت آنی معاملات در دفاتر اسناد رسمی را از نمونه های بارز این اقدامات توصیف کرد. وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 90 درصد از خدمات متنوع ثبتی در کشور به صورت الکترونیکی به مردم ارائه می شود، تأکید کرد: اداره کل ثبت استان هنوز هم تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله دارد. بهبهانی با اعلام اینکه صدور اسناد مالکیت در استان اصفهان طی سالهای 92 تا 97 به میزان 18 هزار سند افزایش داشته است؛ تشریح کرد: تعداد اسناد صادره در سال 92 به میزان 14 هزار سند بوده است، که این تعداد در سال 97 از مرز 32 هزار سند مالکیت عبور کرده است. وی با مهم برشمردن افزایش صدور سند، یکی از مهم ترین عوامل مؤثر در این دست آورد را اجرای طرح پستی صدور اسناد مالکیت از طریق دفاتر اسناد رسمی بر شمرد و خاطر نشان کرد: اجرای طرح پستی صدور سند علاوه بر کاهش 3 میلیون مراجعه در سال به ادارات ثبت، موجب افزایش چشمگیر بهره وری کارمندان گردیده است. بهبهانی طرح نظر سنجی تلفنی را از دیگر اقدامات مهم اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان در حوزه کاهش آسیب های اداری و خدمت مطلوب به مردم عنوان کرد. مدیر کل ثبت اصفهان هدف از ارتقاء سطح کیفی خدمات ثبتی را افزایش رضایت مندی مردم از دستگاه های حاکمیتی دانست و با اشاره به جایگاه رفیع شهدای انقلاب اسلامی, تلاش های صورت گرفته در خدمت بهتر به مردم را موجب پاسداشت خون مطهر شهدا توصیف کرد.
بهبهانی از اقدامات ثبت استان اصفهان در حوزه احداث پروژه های عمرانی سخن گفت و توضیح داد: این اداره کل به عنوان تنها استان در کشور در حال حاضر 5 پروژه ساختمانی در دست اقدام دارد. وی با ابراز خرسندی از اینکه بحمدلله با پیگیری های صورت گرفته اعتبارات مورد نیاز در این حوزه از سازمان ثبت جذب گردیده است، از پروژه احداث ساختمان ادارات ثبت گلپایگان، کوهپایه، دهاقان، باغبهادران و مهردشت و نیز بازسازی ساختمان ادارات ثبت مناطق شمال سابق و شرق سابق اصفهان نام برد. بهبهانی با بیان اینکه هدف ثبت اصفهان از احداث ساختمان و یا بهسازی فضای اداری ادارات ثبت ارتقاء سطح خدمت رسانی به مردمی است، طراحی نوین در اجرای پروژه های ساختمانی در مجموعه ثبت منحصر به فرد دانست.
حجت الاسلام والمسلمین رضوانی امام جمعه دهاقان نیز در این آئین با بیان آیات و روایاتی در باب مالکیت و اهمیت حفظ و حراست از عرض و مال افراد در جامعه بر اهمیت جایگاه مهم ثبت اسناد و املاک در نظام مقدس جمهوری اسلامی تأکید کرد. ایشان با اعلام رضایت از عملکرد اداره ثبت اسناد و املاک دهاقان، سلامت نفس، حسن سیرت و برخورد مناسب با مردم را از خصوصیات رئیس این واحد ثبتی معرفی کرد. امام جمعه دهاقان با مبارک برشمردن کلنگ زنی ساختمان جدید اداره ثبت در دهاقان، تعامل و همکاری مسؤولین این شهرستان را تحسین نمود. وی بیان داشت: با روحیه ای که از آقای بهبهانی مدیر کل ثبت استان سراغ داریم و تحولاتی که در زمان ایشان در ثبت اسناد اتفاق افتاده است؛ امروز حاضر شاهد کاهش آسیب های اداری در این مجموعه هستیم.
فرماندار دهاقان در بخش دیگری از این مراسم با عرض خیر مقدم به میهمانان حاضر در جلسه از آقای بهبهانی بخاطر نگاه و توجه ویژه به مسئله بهبود وضعیت ساختمان های ادارات ثبت استان از جمله در شهرستان دهاقان قدردانی نمود و بیان داشت: اینگونه اقدامات تأثیر بسزایی در ارتقاء کیفیت خدمت رسانی به مردم دارد. قاسمیان در تعریف سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: این سازمان یک سازمان اثربخش، مدیریت محور و تحول گرا است و تحولاتی که در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری این سازمان رخ داده است در نوع خود حائز اهمیت می باشد. وی عملکرد ریاست و کارمندان اداره ثبت دهاقان را خوب ارزیابی کرد و از تعامل رئیس این اداره با سایر ادارات شهرستان تشکر کرد. فرماندار دهاقان از مهم ترین اقدامات اداره ثبت شهرستان به رفع اختلافات ملکی در حوزه ثبتی و رعایت حقوق عامه مردم در انجام خدمات ثبتی اشاره کرد و از ارتقاء رضایت مندی مردم از اداره ثبت خبر داد.

کد; 702
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 779077