| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 423 مرتبه امتیاز 14   (Article Rating)
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان خبر داد: در سال 97 بیش از 332 هزار سند مالکیت در استان صادر شده است

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان خبر داد: در سال 97 بیش از 332 هزار سند مالکیت در استان صادر شده است
به گزارش روابط عمومی ثبت اسناد و املاک استان اصفهان؛ علی بهبهانی با اشاره به اینکه صدور اسناد مالکیت از سال 92 در استان اصفهان روند افزایشی داشته است، از صدور تعداد 332 هزار و 541 سند در سال 97 خبر داد. وی میزان سندهای صادر شده در استان در سال 96 را نیز 281 هزار و 639 برگ سند عنوان کرد و گفت: این آمار در سال 97 حاکی از رشد 18 درصدی نسبت به سال قبل از آن می باشد. مدیر کل ثبت استان اصفهان با اشاره به اینکه رشد چشمگیر صدور اسناد مالکیت در سالهای گذشته مرهون تلاش های یکایک کارکنان واحدهای ثبتی استان بوده است، در این زمینه از همکاران خود قدردانی نمود. بهبهانی ضمن تشریح طرح پستی صدور اسناد مالکیت از طریق دفاتر اسناد رسمی، اجرای این طرح را دیگر از عوامل مهم در افزایش صدور مالکیت دانست و ابراز خرسندی کرد: اجرای طرح پستی در استان اصفهان علاوه بر کاهش قابل توجه مراجعات به ادارات، موجب افزایش بهره وری کارمندان گردیده است.
وی در ادامه به تشریح روند اجرای قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان های فاقد سند رسمی در اصفهان پرداخت و بیان داشت: استان اصفهان پس از استان مازندران دارای بیشترین پرونده قانون تعیین تکلیف در سطح کشور است. بهبهانی ادامه داد: اداره کل ثبت اصفهان از سال 92 برای تسریع در رسیدگی به پرونده های قانون تعیین تکلیف تدابیری را اندیشیده است که مهم ترین و مؤثرترین این اقدامات، افزایش هیأت حل اختلاف راجع به این قانون در ادارات و تشکیل جلسات کارشناسی متعدد جهت ارائه راهکار برای حل مشکلات مردم بوده است. وی تعداد پروندهای مربوط به قانون تعیین تکلیف در سال 97 استان اصفهان را 255 هزار و 313 پرونده عنوان کرد و گفت: از این مقدار تعداد 29 هزار و 160 پرونده رأی مثبت گرفته و 18877 پرونده نیز منجر به صدور رأی منفی شده است. 
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان با اشاره به اینکه استعلامات ثبتی در سال 97 در بیش از 98 درصد از موارد در کمتر از 2 روز پاسخ داده شده است، رسیدن به این مرحله را در نوع خود حائز اهمیت ارزیابی کرد. وی میزان استعلامات پاسخ داده شده در سال 97 بالغ بر 248 هزار و 243 استعلام اعلام کرد و اظهار داشت: این آمار در سال 96 به میزان 179 هزار و 427 بوده است که بنابر این 38 درصد افزایش داشته است. بهبهانی یادآور شد: ثبت خلاصه معاملات بعنوان یکی از مهم ترین فرآیندهای ثبتی، در تغییرات و تحولات بنیادین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در حال حاضر به صورت کاملاً الکترونیکی انجام می شود. وی با بیان اینکه خلاصه معاملات در گذشته به صورت فیزیکی و دستی در دفاتر املاک ثبت می گردید؛ امروز در بانک های اطلاعاتی ثبت ذخیره می گردد. مدیر کل ثبت استان اصفهان گفت: در سال 97 تعداد 242 هزار و 689 خلاصه معامله در واحدهای ثبتی استان در مدت کمتر از 2 روز ثبت گردیده است که این آمار در مقایسه با سال قبل 42 درصد افزایش داشته است.

کد; 699
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 763855