| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 558 مرتبه امتیاز 10   (Article Rating)
مدیر کل عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اصفهان گفت: امیدواریم طرحهای نوین ثبت اصفهان در تمامی استان‌ها نهادینه شود


نشست شورای اداری ثبت اصفهان با حضور مدیر کل و بازرسان اداره کل عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک و نیز مدیر کل، معاونین و رؤسای واحدهای ثبتی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ثبت استان اصفهان؛ علی بهبهانی در این نشست انجام بازرسی در استان ها را بسیار ارزشمند ارزیابی نمود و تأثیر آن در پیشبرد اهداف سازمان و بهتر شدن کارها را مهم عنوان کرد.ایشان در خصوص فرآیند بازرسی نیز پیشنهاد نمود: برگزاری نشست مشترک بازرسان با رؤسا و کارشناسان واحد ثبتی مربوطه و نیز مسؤولین و کارشناسان ذیربط اداره کل بلافاصله پس از انجام بازرسی و قبل از اعلام موارد بازرسی شده به صورت رسمی می‌تواند باعث دستیابی به اطلاعات دسته بندی شده و غیرتکراری گردد. وی ادامه داد: پایش اطلاعات حاصل از بازرسی در واحدهای ثبتی علاوه بر دستیابی دقیق به کمبودها، نقاط ضعف و آسیب‌ها، می‌تواند زمینه بسیار مناسبی برای برگزاری دوره‌های آموزشی در موارد لازم گردد.
ایشان بخش مهمی از موارد اعلام شده توسط بازرسان را ناشی از کمبودها و ضعفها در اعتبارات و نیز ساختمان‌های اداری توصیف نمود و بیان داشت: مشکلات موجود در اداره اجرای اسناد رسمی اصفهان نیز به دلیل افزایش حجم بسیار زیاد مراجعات جهت اجرای مهریه و کمبود شدید امکانات و فضای اداری است. وی خاطر نشان کرد: بنده بر شرف تک تک روسا و همکاران خود درود می‌فرستم که با کمترین امکانات و بضاعت به بهترین شکل ممکن به مردم خدمت می‌نمایند. ایشان حذف مراجعه متقاضیان اجرای مهریه به دادگستری و لزوم مراجعه به اداره اجرای اسناد رسمی ثبت را ناشی از تفسیر اشتباه قانون و مقررات دانست و افزایش حجم مراجعات این اداره را غیرمتناسب با امکانات و فضای فیزیکی موجود عنوان نمود.
مدیر کل ثبت استان اصفهان از صدور ماهیانه 32 هزار سند مالکیت در استان خبر داد و گفت: این تعداد اسناد صادره در سال 92، به میزان 14 هزار سند در ماه بوده است که با همت مضاعف و تلاش صادقانه همکاران ما در واحدهای ثبتی این رقم در سال جاری به میزان 18 هزار سند افزایش داشته است.
بهبهانی گفت: ثبت استان اصفهان با اصلاح فرآیندها و اجرای طرحهای غیرحضوری از جمله طرح پستی صدور اسناد مالکیت از طریق دفاتر اسناد رسمی سالیانه بیش از 3 میلیون مراجعه را ادارات خود حذف نموده است. ایشان تأکید کرد: اداره کل ثبت اصفهان تنها سازمان دولتی است که با برقرار نمودن تماس تلفنی با تمامی دریافت کنندگان سند از ایشان نظرسنجی نموده و پرسش‌هایی را از میزان رضایتشان از این فرآیند سؤال می‌نمایند. وی با تشریح طرح نظرسنجی تلفنی به مزایای این طرح اشاره نمود و گفت: اعتمادسازی در بین مردم، پیشگیری از آسیب‌های احتمالی و حذف فضای دلالی گری در ادارات از جمله مهم ترین مزایای نظرسنجی تلفنی است. ایشان طرح تقسیم طلاق در میان دفترخانه‌های طلاق را از جمله اقدامات مهم دیگر ثبت استان برشمرد و این به مزیت‌های اجرای این طرح اشاره کرد. وی در خصوص اجرای طرح آرشیو پرونده‌های ثبتی توضیح داد: ثبت استان اصفهان به عنوان اولین استان در کشور موفق به حذف گردش فیزیکی د رادارات گردیده است. ایشان اقدامات سازمان ثبت در حوزه الکترونیکی شدن فرآیندها را بی سابقه و بسیار ارزشمند ارزیابی نمود.
مدیر کل عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک با تبریک میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)، گفت: انشاا... همه ما از برکات و شفاعت پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) بهره برمند گردیم. ایشان از تلاش‌ها، مساعی و کوشش تک تک کارمندان ثبت استان اصفهان صمیمانه قدردانی نمود و سلام و خسته نباشید ریاست عالی سازمان و معاونین ایشان را به مجموعه ثبت استان ابلاغ نمود. ایشان با بیان اینکه زمان زیادی از سفر ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاونین ایشان به اصفهان نمی‌گذرد، اظهار داشت: ثبت این استان اهمیت زیادی در بدنه مدیریتی سازمان ثبت دارد.
فرزادنیا از زحمات مدیر کل ثبت استان اصفهان نیز قدردانی نمود و تلاش‌های صادقانه و کوشش‌های بی دریغ همکاران را موجب تقویت بدنه و پایه حکومت اسلامی، جلب اعتماد عمومی و کارایی نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد. ایشان با اشاره به اهمیت نقش ثبت در نظام اسلامی، خاطرنشان کرد: ما نباید فکر کنیم که فعالیت‌ها در بخش ثبت اسناد و املاک در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی نقشی ندارد. وی اضافه کرد: هر خدمتی در ثبت اسناد و املاک به پویایی، رشد و شکوفایی ارزش‌های اسلامی حکومت و رسالت‌های ارزشمند آن کمک خواهد کرد. ایشان با تأکید بر اینکه ما باید بر جایگاه خود در ثبت توجه ویژه‌ای داشته باشیم، بیان داشت: امروز برخی از امور حاکمیتی از جمله تثبیت مالکیت جایگاه ویژه‌ای در فضای خدمت رسانی به مردم دارد.

مدیر کل عملکرد و بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، با بیان اینکه در سالهای اخیر تحولات عظیمی در حوزه ثبت صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: این تحولات علاوه بر اینکه حلاوتی برای کارکنان ثبت ایجاد کرده است، باعث شده تا مردم نیز خدمات ثبتی را با حلاوت دریافت می‌نمایند. ایشان با اشاره به بازدید خود از منطقه ثبت جنوب اصفهان اظهار داشت: بنابر اظهارات ارباب رجوع در این واحد ثبتی، مردم از دریافت خدمات در این اداره ابراز مسرت و خوشحالی نمودند. ایشان خلاقیت و نبوغ مدیر کل ثبت استان در ارائه خدمات ثبتی را موجب ارتقاء ضریب رضایت مندی مردم از این خدمات برشمرد. وی ابراز امیدواری کرد: طرحهای نوین ثبت استان اصفهان که امتحان خود را به خوبی پس داده‌است، در سراسر کشور اجرا گردد و در تمامی استان‌ها نهادینه گردد.
ایشان با اشاره به اینکه بنابر اعلام سازمان امور اداری و استخدامی کشور، مهلت استقرار و تثبیت میز خدمت تا اواسط آذر ماه سال جاری به پایان می‌رسد، بیان داشت: پس از اتمام این مدت، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها بوسیله آن سازمان در زمینه میز خدمت مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. وی ابراز خرسندی نمود: بحمدلله خوشحال هستیم که میز خدمت از یک سال و نیم پیش در برخی از واحدهای ثبتی استان اصفهان راه اندازی گردیده است و خدمات مختلف ثبتی در این ادارات در قالب میز خدمت به مردم ارائه می‌گردد. فرزادنیا الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات سازمان ثبت را مهم ارزیابی کرد و گفت: رضایت‌مندی از خدمات غیرحضوری ثبت در نظرات مردم به وضوح مشخص است. ایشان ادامه داد: این رضایت مندی با شناسایی نقاط و آسیب ها بایستی افزایش یابد.
وی از توجه ویژه سازمان ثبت به حوزه اجرای اسناد رسمی استان سخن گفت و افزود: به عبارتی سازمان ثبت با هدف کاهش پرونده‌های کیفری در مراجع قضایی، اجرای مهریه را در ادارات اجرای اسناد رسمی را پیش بینی نموده است. ایشان خاطرنشان کرد: مشکلات موجود در حوزه اجرای اسناد رسمی با آموزش و تربیت نیروی انسانی، تغییر و افزایش زیرساخت‌ها و امکانات و فضای اداری و تلاش و نبوغ و خلاقیتی که در حوزه املاک و ثبت شرکت‌ها وجود دارد در این بخش نیز بدرخشیم و مشکلات را مرتفع نماییم. فرزادنیا با بیان اینکه در بخش اجرا آسیب شناسی ها و بررسی های گسترده‌ای انجام گرفته است، ابراز امیدواری کرد: با یک همت جمعی در سازمان ثبت بتوانیم در سال جاری زیرساخت‌ها، نیازمندی‌ها و بسترهای لازم را جهت مقابله با افزایش پرونده‌های ادارات اجرا، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خود را ارتقاء بخشیم.
ایشان اداره کل بازرسی در سازمان ثبت را یک تشکیلات درون سازمانی معرفی کرد و وظیفه آن را همراهی، همکاری و دستگیری از همکاران عنوان نمود. ایشان گفت: به چالش کشیدن و تضعیف روحیه همکاران و سلب آرامش آنان در رویه بازرسی قرار ندارد. فرزادنیا حضور بازرسان در استان اصفهان را از لحاظ وسعت استان پرحجم توصیف نمود و خاطرنشان کرد: حضور و ورود بازرسان در اصفهان پرخیر و برکت خواهد بود. وی تأکید کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته زمانی که مشخص شود نقاط ضعف ناشی از عدم آموزش است، موارد به صورت صریح بیان می‌گردد.
گفتنی است در این نشست، بازرسان اعزامی از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور همچون استان‌های دیگر، به بیان گزارش‌ها و دست آوردهای خود در مراحل بازرسی پرداختند.کد; 684
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 751287