| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 783 مرتبه امتیاز 10   (Article Rating)
بهبهانی در مراسم معارفه یگان حفاظت ثبت استان اصفهان مطرح کرد: تشکیل یگان حفاظت از خواسته‌های دیرینه ثبت استان بوده است


به گزارش روابط عمومی ثبت استان اصفهان؛ علی بهبهانی در ابتدای این جلسه از تشکیل یگان حفاظت در اداره ثبت اسناد و املاک استان ابراز خرسندی نمود و این اقدام را یکی از خواسته‌های دیرینهاین اداره عنوان کرد. وی با تأکید بر اهمیت لزوم حفاظت فیزیکی از ادارات ثبت، خاطرنشان کرد: وجود اسناد و مدارک مردم در واحدهای ثبتی اهمیت ویژه حفاظت از اینادارات را نشان می‌دهد. ایشان با قدردانی از رئیس اداره حفاظت و اطلاعات ثبتاصفهان و نیز فرمانده یگان حفاظت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص پیگیری جهت استقرار یگان حفاظت، به برخی از تهدیدات بالقوه‌ای که از نظر حفاظت فیزیکی ادارات ثبت را تهدید می‌کند اشاره نمود.

وی با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) که می‌فرمایند: «النعمتان مجهولتانالصّحة و الامان» مسئله امنیت را مهم دانست و اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوریاسلامی ما به برکت فداکاری ملت و خون شهدا و رهبری مقام معظم رهبری امنیت و آرامشبی نظیری حکم فرماست و این امنیت ثمره زحمات شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی وامنیتی است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک اصفهان خاطرنشان کرد: ما در جایگاه و پست وسمت های اداری امانت دار خون شهدا و خادم مردم هستیم. ایشان با تأکید بر مسئله مردمداری در ادارات، بیان داشت: حتی اگر ما در مواردی هم لازم شد بخاطر موانع قانونی به ارباب رجوع نه بگوییم، همین جواب منفی را با زبان نرم و برخورد مناسب به اواعلام کنیم که قطعاً ارباب رجوع از این برخورد ناراضی نخواهدشد.

بهبهانی در این جلسه اشاره ای هم به اقدامات اداره کل ثبت استان همسوبا سیاست‌های سازمان ثبت در کشور پرداخت و طرح پستی صدور سند مالکیت را از مهمترین این اقدامات عنوان نمود. وی از کاهش 10 میلیون مراجعه در اجرای طرح پستی خبرداد و گفت: اگر هر مراجعه حداقل دو سفر در نظر گرفته شود، تاکنون شاهد حذف 20 سفر شهری برای مراجعه به واحدهای ثبتی در استان بوده ایم. ایشان با اشاره به دست‌آوردهای مهم طرح پستی صدور سند، برقراری تماس‌های تلفنی با دریافت کنندگان سند با هدف اعتمادسازی بین مردم و پیشگیری و ارتقاء بهره‌وری در واحدهای ثبتی را یک اقدامنظارتی بر طرح مذکور عنوان نمود و اعلام کرد: تاکنون بالغ بر 6 هزار تماس تلفنی بامردم گرفته شده است که این اقدام در نوع خود و در بین دستگاههای اجرایی بی سابقه بوده است. ایشان افزود: در حال حاضر مردم از ادارات و سازمان‌ها توقع دارند تا درکمترین زمان ممکن و به صورت غیرحضوری خدمات خود را ارائه دهند و با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته بحمدلله اداره کل ثبت استان اصفهان در این مسیر موفق بوده است که البته آسیب‌هایی هم بعضاً مشاهده می‌شود که بایستی با برنامه‌ریزی و نظارت دقیق مرتفع گردد.


                     

سرهنگ اسماعیلی فرمانده یگان حفاظت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جلسه معارفه این یگان در ثبت استان اصفهان ضمن بیان تاریخچه‌ای از تشکیل یگان حفاظت در قوه قضائیه و سازمان ثبت، به تشریح وظایف و ماموریت‌های یگان در این حوزه پرداخت. وی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل یگان حفاظت در ثبت اسناد اصفهان، به کمبود نیروی انسانی ناجا در تأمین نیروهای یگان حفاظت سازمان ثبت اشاره کرد و تأکید کرد: این سازمان که وابسته به قوه قضائیه است و فعالیت‌های متنوع و گوناگونی را بر عهده دارد، درمعرض خطراتی قرار دارد که این موضوع بر اهمیت لزوم حضور یگان حفاظت در ادارات کلثبت و واحددهای ثبتی می‌افزاید. ایشان همچنین از تدابیر ویژه سازمان ثبت در خصوص تکمیل نیروی انسانی در یگان حفاظت خبر داد و برای سرهنگ مردانی فرمانده یگان حفاظت اداره کل ثبت استان اصفهان آرزوی موفقیت نمود.


کد; 668
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 763722