| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 986 مرتبه امتیاز 12   (Article Rating)
مدیر کل ثبت استان اصفهان در آیین تقدیر و معارفه ریاست ثبت تیران و کرون تأکید کرد: اصلاح قانون تعیین تکلیف نیازمند توجه و اهتمام ویژه نمایندگان مجلس است

مدیر کل ثبت استان اصفهان در آیین تقدیر و معارفه ریاست ثبت تیران و کرون تأکید کرد:  اصلاح قانون تعیین تکلیف نیازمند توجه و اهتمام ویژه نمایندگان مجلس است

مدیر کل ثبت استان اصفهان در آیین تقدیر و معارفه ریاست ثبت تیران و کرون تأکید کرد:

اصلاح قانون تعیین تکلیف نیازمند توجه و اهتمام ویژه نمایندگان مجلس است

به گزارش روابط عمومی ثبت استان اصفهان؛ علی بهبهانی در آیین تقدیر و معارفه ریاست اداره ثبت اسناد و املاک تیران و کرون با تشریح خدمات متنوع سازمان ثبت، به برخی از مفاد و شرایط قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی اشاره کرد و گفت: افرادی که دارای املاک قولنامه‌ای یا مشاعی هستند و قصد دارند با استفاده از این قانون برای املاک خود سند ششدانگ دریافت کنند با مشکلاتی مواجه می‌شوند. ایشان منشاء این مشکلات را وجود نواقص و ابهامات مختلف درقانون مذکور دانست و ادامه داد: دسترسی نداشتن به مالک اصلی به دلیل فوت وی و همکاری ننمودن وراث،لزوم وجود بنا و اعیانی در ملک مورد درخواست، ارائه تمامی قولنامه‌های ملک تا رسیدن به مالک اصلی و ... از شرایط سخت و دست و پاگیر این قانون است که دریافت سند برای متقاضیان را که غالباً از افراد کم بضاعت جامعه هستند، امری دشوار و در مواردی غیر ممکن ساخته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان تأکید کرد: بی شک تسهیل دراجرای قانون تعیین تکلیف و رفع نواقص آن موجب افزایش رضایت مندی مردم از ادارات ثبت که از دستگاه‌های حاکمیتی در کشور است خواهد شد. ایشان اصلاح قانون مورد بحث را منوط به توجه ویژه و اهتمام دلسوزانه نمایندگان محترم مجلس عنوان کرد و گفت:بر اساس تعامل و برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، امیدواریم در آینده شاهد اصلاح قانون تعیین تکلیف باشیم.

بهبهانی ضمن اشاره به قانون ساماندهی، از ظرفیت‌های بسیار مناسب این قانون برای ارائه سند به املاک واقع در شهرهای زیر 25 هزار سخن گفت و از مردم این شهرها خواست تا با استفاده از شرایط آسانی که در این قانون پیش بینی شده است به راحتی و به صورت قانونی سند ششدانگ ملک خود را دریافت نمایند.

بهبهانی خبر داد: در حال حاضر 90 درصد از فرآیندهای اداری در ثبت اسناد و املاک به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. ایشان اضافه کرد: در زمان وقوعحوادث غیرمترقبه و طبیعی مانند زلزله، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی ثبت و تثبیت مالکیت افراد در تعیین موقعیت دقیق ملک آنها بسیار اهمیت دارد. ایشان همچنین ازصدور سند برای 327 هکتار از موقوفات شهرستان با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه خبر داد.

دراین آیین سیدمحمدحسن مصطفوی به عنوان رییس جدید اداره ثبت اسناد و املاک تیران وکرون معرفی و از آقای مهدی شبان رییس قبلی این اداره تقدیر شد.
کد; 644
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 779048