| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 1104 مرتبه امتیاز 10   (Article Rating)
مدیر کل ثبت اسناد واملاک استان اصفهان عنوان کرد: اجرای طرح تقسیم بندی ثبت وقایع ازدواج در اصفهان با هدف کمک به دفاتر کم درآمد

مدیر کل ثبت اسناد واملاک استان اصفهان عنوان کرد: اجرای طرح تقسیم بندی ثبت وقایع ازدواج در اصفهان با هدف کمک به دفاتر کم درآمد

به گزارش روابط عمومی ثبت استان اصفهان؛ دوره آموزشی نحوه صدوراجرائیه(مهریه) با حضور بیش از 240 سردفتر ازدواج و طلاق استان اصفهان در اداره کل برگزار شد.

علی بهبهانی در مراسم آغازین این کارگاه آموزشی یکروزه بر اهمیت جایگاه دفاتر ازدواج و طلاق و ماهیت خاص و ویژه این دفاتر در نظم اخلاقی و اجتماعی جامعه تأکید کرد و خاطرنشان کرد: موضوع دفاتر ازدواج و طلاق موضوعی است که حقیقتاً در قوانین و مقررات به آن پرداخت نشده است و این موضوع به عنوان یک حلقه مفقوده تلقی می‌گردد. ایشان یادآور شد: همانگونه که دفاتر اسناد رسمی دارای جایگاهی خاصدر قانون خود هستند و دارای شرایط و ضوابطی می‌باشند، کانون دفاتر ازدواج و طلاقنیز باید به این مرحله دست یابد. وی با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید:ما سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهیم مگر این که آن قوم خودش بخواهد، افزود: مابایستی تلاش کنیم با توجه به اهمیتی که دفاتر ازدواج در نظم اجتماعی و حلیت روابط زوجین دارند و امانتدار مردم هستند، دارای حایگاه قانونی لازم هم باشد تا بتواندمشکلات و مسائل پیرامون خود را مدیریت کند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان با اشاره به اینکه بسیاری ازسردفتران ازدواج دارای جایگاه‌ها و کرسی‌های  مهمی در جامعه و در بین مردم هستند، از ایشان خواست تا توان خود را در  تبیین رسالت این دفاتر در بین مردم به کار گیرند و ضمن یادآوری اینکه امر ازدواج در گذشته بوسیله مراجع تقلید و علماء گرانقدر صورت می‌گرفت؛ نقش و جایگاه دفاتر ازدواج را برایعموم مردم تشریح نمایند. ایشان وجود همدلی، همبستگی و حضور منسجم سران دفاترازدواج استان در سایه کانون را ظرفیت خوبی برشمرد و از شرکت پرشور سردفتران در اینجلسه تشکر کرد. وی با ابراز خرسندی از تأسیس کانون دفاتر ازدواج و طلاق در استان اصفهان، اظهار داشت: همدلی و همزبانی سردفتران می‌تواند ثمرات بسیار زیادی را برای ایشان به همراه داشته باشد.

مدیر کل ثبت استان اصفهان با اظهار تأسف از اینکه تعدادی از سردفتران،جهت امرار معاش خود با مشکل مواجه هستند؛ بر توجه ویژه کانون به این گروه ازسردفتران تأکید کرد. وی ادامه داد: اجرای طرح تقسیم بندی ثبت واقعه ازدواج با هدف تقسیم بندی عادلانه ثبت ازدواج در میان دفاتر، این طرح را نتیجه روزها بررسی و کارشناسی و جلسات متعدد با حضور هیئت مدیره و مجموعه ثبت استان دانست. ایشان با تشریح طرح تقسیم ثبت ازدواج گفت: در این طرح به شدت مراقبت شده است تا تقسیم بندی به صورت منصفانه انجام شود و حقی از هیچیک از سردفتران تضییع نگردد. بهبهانی همکاریاداره کل ثبت استان در اجرای طرح تقسیم بندی ثبت ازدواج را خارج از وظایف وماموریت‌های اداری عنوان کرد و هدف از همکاری با کانون در این امر را رسیدگی به وضعیتدرآمدی سردفتران کم درآمد و کمک به بهبود وضعیت معیشت آنها دانست.

ایشان بیان داشت: ایجاد فضای لوکس و سفره‌های عقد مجلل در دفاتر ازنظر اخلاقی مانع مراجعه زوجین و متقاضیان به دفاتر معمولی می‌گردد. وی پیشنهاد نمود: کانون استانداردی را برای سفره‌های عقد و فضای فیزیکی دفاتر تعیین نماید و سردفتران از این استاندارد در طراحی دفاتر خود استفاده کنند.

حجت الاسلام صفوی ریاست هیئت مدیره کانون دفاتر ازدواج و طلاق استاننیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیت‌ها و اقدامات هیئت مدیره، ثبت این کانون را برای نخستین بار در کشور نتیجه پیگیری مستمر دانست. ایشان همچنین از همکاری دلسوزانه مجموعه ثبت استان اصفهان به ویژه آقای بهبهانی جهت پیشبرد اهداف و برنامه‌های کانون قدردانی نمود و اقدامات صورت گرفته در دوران مدیریت ایشان در حوزه دفترخانه ها را بی بدیل ارزیابی کرد.
کد; 641
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 751286