| English
 
اخبار اداره کل

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

نظرات: 0 نظر نمایش: 516 مرتبه امتیاز 4   (Article Rating)
مدیر کل ثبت استان به همراه نماینده و فرماندار نطنز در اداره ثبت شهرستان حاضر و از نزدیک در جریان چگونگی ارائه خدمات ثبتی قرار گرفت

مدیر کل ثبت استان به همراه نماینده و فرماندار نطنز در اداره ثبت شهرستان حاضر و از نزدیک در جریان چگونگی ارائه خدمات ثبتی قرار گرفت

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان اصفهان در سفر به نطنز ضمن دیدار با فرماندار و نماینده این شهرستان، از اداره ثبت بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی ثبت استان اصفهان؛ علی بهبهانی روز چهارشنبه چهارم مرداد 96 ضمن سفر به شهرستان نطنز با حسنی فرماندار و صفاری نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو نمود. وی در این دیدار بر اهمیت بسیار بالای سازمان ثبت اسناد و املاک در حمایت از امنیت اجتماعی و پیشتیبانی از توسعه پایدار تأکید نمود و خاطر نشان کرد: این سازمان به عنوان یک دستگاه حاکمیتی، وظایف و مأموریت‌های خطیری از جمله تثبیت مالکیت، ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری، اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا و تثبیت مالکیت معنوی و اختراعات را در کشور برعهده دارد. ایشان در ادامه از الکترونیکی و غیرحضوری شدن فرآیندهای مختلف ثبت در سال‌های اخیر خبر داد و گفت: با تغییر و تحولات اساسی و بنیادینی که در سازمان ثبت به عنوان یکی از دستگاه‌های سنتی و قدیمی رخ داده است؛ در حال حاضر بیش از 85 درصد از خدمات ثبتی به صورت الکترونیکی به مردم ارائه می‌گردد. بهبهانی افزود: با مکانیزه شدن خدمات ثبتی شاهد حذف میلیون ها مراجعه غیرحضوری از ادارات ثبت بوده ایم که این موضوع بسیار در افزایش رضایت مردم از این سازمان و دستگاه‌های اجرایی نظام تأثیر داشته است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان گفت: اگرچه تلاش بسیاری در ارائه خدمات مطلوب به مردم صورت گرفته است ولیکن هنوز هم در پاره‌ای از موارد شاهد پاره‌ای از مشکلات هستیم که بخش عمده‌ای از این مشکلات وجود نقص و ابهام در قوانین موضوعه‌ی ثبت است. ایشان افزود: نمونه‌ی بارز وجود ابهام درقوانین و مقررات ثبتی، ابهامات موجود در قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی است. ایشان تشریح کرد: متقاضیانی که برای دریافت سند مالکیت از قانون تعیین تکلیف استفاده نموده‌اند اگر به مالک اولیه دسترسی نداشته باشند و یا دارای زمینی محصور و بدون بنا باشند، براساس مفاد قانون مذکور شاهد صدور رأی منفی توسط هیأت حل اختلاف می‌شوند که این موضوع موجب بدبینی و نارضایتی ارباب رجوع به اداره ثبت می‌شود.

ایشان خطاب به نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت: بنده در طول حضور خود در استان اصفهان به صورت مستمر با نمایندگان محترم استان جلساتی را داشته و همواره از ایشان خواسته ام تا زمینه اصلاح قوانین ثبتی را در مجلس شورای اسلامی فراهم نمایند. وی افزود: بنابر نظر مساعدی که نمایندگان محترم در این خصوص داشته اند امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد اصلاح برخی از قوانین ثبتی در جهت ارائه خدماتی ایده‌آل به مردم شریف باشیم.

مدیر کل ثبت استان پس از این دیدار به همراه فرماندار و نماینده نطنز در اداره ثبت این شهرستان حاضر و ضمن دیدار همکاران و ارباب رجوع از نزدیک در جریان چگونگی ارائه خدمات ثبتی به مردم قرار گرفت.

کد; 622
گروه: اطلاعیه ها

امتیاز بندی
آمار بازدید
بازدید صفحه: 597058