اداره ثبت اسناد و املاک استان اصفهان

تاریخ: [SHAMSIPUBLISHSTARTDATE] تعداد نظرات: 0 نظر بازدید: 467 مرتبه امتیاز 0   (Article Rating)
رئیس اداره ثبت نجف آباد در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان: مردم برای تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای خود اقدام نمایند

رئیس اداره ثبت نجف آباد در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرستان: مردم برای تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای خود اقدام نمایند

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک نجف آباد روز جمعه 21 دیماه 97 به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها در نماز جمعه این شهرستان به ایراد سخنرانی پرداخت
به گزارش روابط عمومی ثبت اسناد و املاک استان اصفهان؛ حسین زمانی در این مراسم با تبیین وظایف و مأموریت‌های سازمان ثبت اسناد و املاک ، بر اهمیت جایگاه این سازمان در کشور تأکید کرد. وی با اشاره به آثار و مزایای مهم سند رسمی در معاملات، خاطر نشان کرد: سند رسمی نقش بسیار مهمی در کاهش دعاوی و پرونده‌های قضایی مربوط به املاک در محاکم قضائی دارد.
رئیس اداره ثبت نجف آباد به معرفی خدمات متنوع و گوناگون ثبتی پرداخت و به فرآیند خدمت رسانی برخی از این خدمات مانند تفکیک آپارتمان، درخواست و ... اشاره نمود. وی ضمن تشریح برخی از مفاد قانون تعیین تکلیف وضعیت اراضی و ساختمان فاقد سند رسمی، از واجدین شرایط خواست تا با استفاده از این قانون برای املاک فاقد سند رسمی خود سند مالکیت دریافت نمایند. 
زمانی از آمادگی کامل مجموعه ثبت اسناد و املاک نجف آباد برای تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای مردم به تک برگ خبر داد و اظهار داشت: پس از اتمام زمان اعتبار اسناد مالکیت دفترچه‌ای این نوع اسناد دیگر قابلیت نقل و انتقال ندارد و حتما بایستی به سند تک برگ کاداستری تبدیل شود. وی از مردم خواست برای اینکه در آینده با مشکل روبرو نشوند در اسرع وقت نسبت به تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای خود اقدام نمایند. 
وی اداره ثبت شهرستان نجف آباد را دارای ویژگی‌های منحصر به فردی از نظر فنی دانست و افزود: برخی شرایط مانند: وجود املاک بدون سابقه و در جریان ثبتی، تداخلات املاک، اسناد فاقد طول و ابعاد و ... این واحد ثبتی را از سایر ادارات ثبت متمایز نموده است. زمانی با اشاره به اینکه ساختمان اداره ثبت اسناد نجف آباد به هیچ عنوان در شأن مردم شریف این شهر نیست، به پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مدیر کل محترم ثبت اسناد، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی و سایر مسوولین شهرستان در این خصوص خبر داد. وی افزود: امیدواریم با توجه مسوولین در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت فضای اداری ثبت نجف آباد این اداره باشیم.
رئیس ثبت اسناد و املاک نجف آباد رشد صدور سند مالکیت این اداره در سال 96 نسبت به سال 95 را 18 درصد عنوان کرد و گفت: افزایش صدور سند ناشی از تلاش مضاعف همکاران ما بوده است. وی با بیان اینکه طرح پستی صدور سند مالکیت از طریق دفاتر اسناد رسمی همزمان با سراسر استان در نجف آباد نیز اجرایی شده است، توضیح داد: اجرای این طرح موجب کاهش چشمگیر مراجعات مردم به اداره ثبت شده است. 
زمانی در پایان، توصیه‌هایی را در خصوص انجام معاملات به صورت رسمی و راههای جلوگیری از کلاهبرداری و جعل اسناد به نمازگزاران نماز جمعه ارائه نمود.
گفتنی است در پایان مراسم نماز جمعه، رئیس و کارکنان اداره ثبت نجف آباد به مسائل و مشکلات ثبتی مردم رسیدگی و به سؤالات ایشان پاسخ گفتند.

کد:  686
گروه: نجف آباد